Штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН і РК в ЄРПН

штраф за несвоєчасну реєстраціюНеприємний момент. Міністерство фінансів України наказом від 28.12.2015 р. № 1204 затвердило Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків. Наказ Мінфіну чинний з 16.02.2016 р.

Згідно з цим наказом, якщо платник податку несвоєчасно зареєструє в Єдиному реєстрі податкову накладну або розрахунок коригування (це стосується лише випадків, коли податкова накладна надається покупцю – платнику ПДВ), то фіскальна служба надсилає податкове повідомлення-рішення за формою «Н»

І не обов’язково це може статися при камеральній перевірці. Фіскальна служба відстежує порушення та визначає суму штрафу за даними Єдиного реєстру

Читати далі …

Нова податкова накладна. Нюанси заповнення. Частина перша

Нова податкова накладнаЗ першого квітня 2016 року з’явилася нова податкова накладна. Зупинимося на декількох важливих моментах

Нюанс перший

Бухгалтери часто запитують:

Як відбуватиметься реєстрація податкових накладних та розрахунків коригувань з першого квітня 2016 року?

Питання пов’язане з тим, що п.3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 26.01.2016 р. за №137/28267 СУПЕРЕЧИТЬ постанові Кабінету Міністрів України «Про електронне адміністрування ПДВ»

Читати далі …

Як коригувати податковий кредит та податкові зобов’язання

коригувати податковий кредитЗверніть увагу на важливий директивний лист ДФСУ від 22.01.2016 р. №2052/7/99-99-19-03-02-17, направлений в усі фіскальні служби України (до речі, лист не є індивідуальною консультацією)

У цьому листі ДФСУ визначає важливі правила ст. 192 Податкового кодексу України, які стосуються коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту

Згідно зі ст. 192 ПКУ, якщо відбувається зміна суми компенсації і зменшуються податкові зобов’язання постачальника, і якщо покупець – платник ПДВ, він повинен зменшити свої податкові зобов’язання після реєстрації розрахунку коригування покупцем

Так от, у цьому листі фіскальна служба визнає:

Читати далі …