Пайова участь у розвитку інфраструктури населенного пункту

пайова участь у розвитку інфраструктури

Чи обов’язково підприємству сплачувати кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту для введення в експлуатацію новозбудованого виробничого приміщення?

Відповідь

Інформація щодо договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту та його виконання зазначається у декларації про готовність об’єкта до експлуатації або в акті готовності об’єкта до експлуатації

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім деяких нижченаведених випадків

До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва:

  1. об’єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів
  2. будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення
  3. будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла
  4. індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках
  5. об’єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів
  6. об’єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об’єктів соціальної інфраструктури
  7. об’єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру
  8. об’єктів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу ( 357-2010-п ), за рахунок коштів інвесторів
  9. об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об’єктів енергетики, зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу)
  10. об’єктів у межах індустріальних парків на замовлення ініціаторів створення індустріальних парків, керуючих компаній індустріальних парків, учасників індустріальних парків

Виходячи з викладеного та керуючись положеннями статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ч. 5 ст., ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» можна зробити висновок про те що забудовник, який будує виробничі приміщення не залучається до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту у разі:

  • будівництва об’єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів
  • будівництва об’єктів у межах індустріальних парків на замовлення ініціаторів створення індустріальних парків, керуючих компаній індустріальних парків, учасників індустріальних парків
  • будівництва об’єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об’єктів соціальної інфраструктури
  • будівництва замовником інженерних мереж або об’єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) поза межами його земельної ділянки, що передаються в комунальну власність — в цьому разі розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму їх кошторисної вартості
Дмитро Кальницький

юрисконсульт АФ “Контракти-Аудит”