Вивіска — реклама? Вивіска — не реклама!

вивіска рекламаОстанніми роками розвиток зовнішньої реклами в Україні стрімко набирає обертів, і це не дивно — адже саме такого роду реклама вважається найменш надокучливою. Саме тому більшість суб’єктів господарювання, у своїй діяльності вважають за потрібне використовувати саме такий вид реклами, який повністю відобразить ті товари (роботи, послуги), що пропонуються потенційним споживачам

Проте даний вид реклами та взагалі проведення рекламної компанії вимагає залучення значних коштів. Саме тому суб’єкти господарювання охоче практикують у своїй діяльності такий простий та дешевий спосіб поширення інформації про себе, як встановлення різного роду вивісок чи інформаційних табличок поблизу споруди, в якій вони розташовуються, чи то на її фасаді або у вітрині

За визначенням, наведеним у ч. 6 ст. 9 Закону України “Про рекламу” від 03.07.1996 р. № 270/96-ВР (далі — Закон про рекламу), вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою

З визначеного поняття можна дійти висновку, що вивіски чи таблички не вважається рекламою за умови, якщо на них розміщена така інформація:

  • про зареєстроване найменування особи
  • про знаки для товарів і послуг, що належать цій особі
  • про вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи)
  • про час роботи

Для того, щоб вивіски та таблички не визнавалися зовнішньою рекламою, вони повинні бути розташовані тільки:

  • на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення
  • на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху
  • на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення
  • біля входу в таке приміщення

Аналогічні положення, викладені і в Типових правилах розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067 (далі — Постанова № 2067), згідно яких вивіска чи табличка – елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб’єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою

Як бачимо, і Закон про рекламу і Постанова № 2067 застосовує лише два критерії розмежування вивісок та зовнішньої реклами: зміст інформації та місце її розташування

Здавалося б, вивіска не потребує значних капіталовкладень, а також не є рекламою, тобто залишається тільки розмістити таку вивіску та працювати. Але ж ні. Для розміщення вивіски суб’єкту господарювання, дійсно не потрібно ніяких дозволів, оскільки виключний перелік дозвільних документів визначений Законом України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” від 19.05.2011 р. № 3392-VI, але щоб така вивіска була розміщена на законних підставах потрібно розробити та погодити проект вивіски, який дозвільним документом не являється, проте, за відсутності проекту – вивіска може бути демонтована, а суб’єкт господарювання – підданий адміністративному стягненню

Так, у місті Львові необхідність розробки та погодження проекту вивіски, передбачається Порядком встановлення вивісок у м. Львові, затвердженого рішенням Львівської міської ради від 22.07.2011 р. № 692. (далі — Порядок № 692)

Згідно п. 1.7.7. Порядку № 692 проект вивіски — це документація, яка містить правові підстави встановлення вивіски, її художньо-естетичне вирішення, архітектурну прив’язку до фасаду, фотографічний знімок об’єкта до розташування вивіски та є підставою для розміщення вивіски у певному місці на певний термін. При цьому п. 1.7.9. Порядку № 692 встановлює, що вивіска, яка встановлена без погодження у визначеному порядку проекту вважається самовільно встановленою, а отже згідно п. 6.1. Порядку № 692 підлягатиме демонтажу

Також у відповідності до п. 1.4. Порядку № 692 цей порядок є обов’язковим до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та відомчої належності, а також фізичними особами – підприємцями, що встановлюють вивіски у м. Львові

Отже для розміщення вивіски у м. Львові, особи визначені п. 1.4. Порядку № 692 повинні звернутись до управління “Дозвільний офіс” з письмовою заявою встановленої форми, до якої додаються наступні документи:

  1. копія документа, що посвідчує право власності (оренди) приміщення, у якому здійснюється господарська діяльність
  2. свідоцтво про надання правової охорони в Україні власним товарним знакам, знакам обслуговування, логотипам (у разі їх використання на вивісці)
  3. проект вивіски, який повинен визначати основні характеристики вивіски (розміри, матеріали виконання тощо) та обгрунтовувати її пропорційність до будівлі, на якій вона встановлюється

Не зайвим буде також при подачі вищевказаних документів власнику вивіски або уповноваженому представнику мати при собі належним чином завірені копії свідоцтва про державну реєстрацію або виписки, копії витягу з ЄДРПОУ (Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України), при подачі уповноваженим представником оригінал довіреності, що підтверджує його повноваження

Важливо: Вищезазначена проектна документація подається у трьох примірниках, один з яких після погодження зберігається в архіві управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради, другий — передається у Комунальне підприємство “Адміністративно-технічне управління” для реєстрації та контролю, а третій — після реєстрації повертається заявнику

Згідно п. 3.6. Порядку № 692 адміністратор управління “Дозвільний офіс” перевіряє отриманий проект на предмет відповідності вимогам цього Порядку та передає поданий пакет документів:

  • до управління охорони історичного середовища ЛМР (у разі розміщення вивіски в межах історичного ареалу)
  • до управління архітектури департаменту містобудування ЛМР (у разі розміщення вивіски поза межами історичного ареалу)

Процедура погодження поданого проекту вивіски відбувається впродовж 10 робочих днів (з дати отримання документів управлінням “Дозвільний офіс” до дати скерування відповіді заявнику управлінням “Дозвільний офіс” з погодженим проектом/відмовою у погодженні)

У випадку погодження проекту вивіски, він передається до КП «Адміністративно-технічне управління» з метою внесення його у реєстр погоджених проектів вивісок. Після чого, суб’єкт господарювання отримує зареєстрований проект вивіски в управлінні “Дозвільний офіс”

Насамкінець слід зазначити, що п. 5.3. Порядку № 692 передбачається, що відповідальність за розміщення вивіски (міцність, стійкість, безпеку, відповідність погодженому проекту, цілісність фасаду будівлі після монтажу/демонтажу вивіски) несе власник вивіски або уповноважена власником особа. Тобто Порядком відповідальність за відсутність погодженого проекту не визначена, в той же час на власнику вивіски без такого погодженого проекту, може бути направлена вимога про погодження/демонтаж вивіски. Після чого, у випадку не виконання зазначеної вимоги КП “Адміністративно-технічне управління” за наказом уповноваженого виконавчого органу Львівської міської ради (Департамент містобудування ЛМР) організовує примусовий демонтаж такої вивіски, що оформляється актом, який підписується власником (користувачем) вивіски (у разі його присутності при демонтажі), представником КП “Адміністративно-технічне управління” та представником організації, здійснювала демонтаж

У відповідності до Порядку № 692 (п. 6.7. та 6.9.) після проведення демонтажу складається акт виконаних робіт з демонтажу вивіски та відповідно компенсація витрат КП “Адміністративно-технічне управління” яке організовувало демонтаж або проводило демонтаж вивіски самостійно, покладається на власника (користувача) демонтованої вивіски

Слід також мати на увазі, що за розміщення та утримання вивіски, яка не відповідатиме затвердженому проекту та Порядку № 692, власника вивіски може бути притягнуто до адміністративної відповідальності (п. 20 Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 р. № 376)

Зокрема ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення № 8073-Х від 07.12.1984 р. (далі — КупАП) передбачається накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.) за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів

Законодавство

  • Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-Х
  • Закон України “Про рекламу” від 03.07.1996 р. № 270/96-ВР
  • Закон України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” від 19.05.2011 р. № 3392-VI
  • постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами” від 29.12.2003 р. № 2067
  • ухвала Львівської міської ради “Про правила благоустрою м. Львова” від 21.04.2011 р. № 376
  • рішення Львівської міської ради “Про затвердження порядку встановлення вивісок у м. Львові” від 22.07.2011 р. № 692

Роман Крижанівський
провідний юрист АФ “Контракти-Аудит”

Інформація по темі